יום שלישי, 31 בינואר 2017

קניית מכונת קפה בחול וקבלת החזר מעמ

שלב א - מראש כדאי לכם להעדיף חנויות מכונות קפה או חשמל שיש עליהן סימונים Tax Free או VAT FREE, מאחר ורק קנייה בחנויות קפה אלו תתן לכם החזר מס. המדבקה המתאימה בד"כ תופיע בחלון ליד הדלת, ואפשר לבדוק גם ברשת האינטרנט לפני הטיסה. (מרבית הרשתות נותנות החזר כספי).

שלב ב - ברגע שמבצעים את קניית מכונת הקפה בחנות קפה יש להודיע למוכר/ת בקופה שאתם זקוקים להחזר מס. הם יוציאו חשבונית מיוחדת שהם צריכים לבצע נוהל חתימות עליה (יש מקומות שזה כלול בחשבונית הקטנה שיוצאת מהקופה).ויש מקומות שתידרשו להציג דרכון בקופה אז רצוי מאד לא לשכוח.

שלב ג - לאחר ששתיתם מספיק קפה הקבלות את שתקבלו הם ישימו במעטפה מיוחדת. שימו לב, בחזית המעטפה כתוב איפה בשדה התעופה ניתן לאסוף את הכסף, כולל מפות קטנות ונוחות להתמצאות מהירה.

שלב ד - עוד במלון אחרי קפה נוסף ...לפני שמגיעים לשדה צריך למלא את כל הפרטים בטפסים - שם, כתובת, מ' דרכון, תאריך הגעה ועזיבה וכו'. וכן צריך לציין איך אתם רוצים את ההחזר - במזומן או זיכוי לכרטיס האשראי שלכם.

שלב ה - רגע לפני מסירת המזוודות בשדה,לוקחים קפה אספרסו בעמידה בטרמינל... ומבררים היכן מחתימים את הקבלות שקיבלתם. בד"כ תדרשו לפתוח את המזוודה כדי לראות את המוצרים, אבל לרוב לא מדובר בחיפוש רציני.

שלב ו - ואחרון לאחר שהחתמתם את הקבלות בשדה,עכשיו שותים קפה עם אנחות... ומוסרים את המזוודות ואז נכנסתם לדיוטי פרי, חפשו את הדוכן שבו מקבלים את הכסף (לפי המפה על המעטפה). שימו לב, על קבלת הכסף במזומן בד"כ משלמים עמלה של כ-15 ש"ח. ניתן לקבל זיכוי לאשראי, צריך כמובן להציג את הכרטיס שבו בצעתם את קניותיכם.

שלב ז - עתה קחו את ההחזר שקיבלתם וקנו דברים שלא צריך בדיוטי פרי במחיר מופקע במקרה הטוב..... ובסופו

כוס קפה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה